Vlhkost v autě je nejenom nepříjemná, ale je také nebezpečná. Hlavně na podzim, ale také nyní na jaře může potrápit nejednoho řidiče. Stačí sednout do auta, nastartovat a během chvíle není vidět ani na krok. Ne proto, že by snad venku byla nepříjemná mlha, ale jednoduše proto, že ta se vytvoří na všech oknech ve voze. Dojde k nepříjemnému zamlžení a vyjet v tu chvíli s vozem na silnice je velkým hazardem.
Většina řidičů se zdržuje běžnými metodami
Mnoho řidičů zkouší různé metody k eliminaci zamlžených oken. A nutno říci, že řada z nich zdržuje a některé dokonce stojí i nemalé peníze. Klasickými postupy je samozřejmě výměna kabinového filtru, což je postup, který sice může zabrat, ale měnit ho častěji než předepisuje výrobce, je zbytečné.

Další skupina řidičů kupuje různé spreje, které mají zabránit tomu, aby se okno mlžilo. Do této kategorie spadají i babské rady, kdy prý nejefektivnější je použití gelu na holení. Ten se také aplikuje na čelní sklo, i jednotlivá okna.
Pomůže to nejjednodušší
U výše uvedených metod si řada řidičů neuvědomí, že řeší až důsledek, nikoliv příčinu. Právě na to je vhodné se zaměřit. To, že se okna mlží, je dáno především tím, že se uvnitř automobilu drží vlhkost. Jak si s ní poradit? Ideální je dostat ji ven. Osvědčeným postupem je v pěkném, slunečném a teplém počasí zatopit v autě a následně otevřít okénka, aby se vzduch co nejlépe vyvětral. A toto opakovat nejlépe několikrát.

Výhodou tohoto postupu je nejenom fakt, že nestojí ani korunu, ale hlavně to, že ho lze realizovat kdykoliv během jízdy. Není tak nutné hledat chvíli v nabitém programu, jelikož zapnout topení a stáhnout okénko zvládne každý řidič bez ohledu na to, kam zrovna jede. A právě pravidelnost tohoto počínání vede jasně k tomu, že se vlhkost z interiéru odstraní a zamlžování oken bude až na pár výjimek minulostí.