Nabíjet hybridní auto tam, kde to neznáte, může být pořádné riziko. Vím o tom své, když jsem se rozhodl dodat do auta trochu energie u nabíjecího stojanu Lidlu. Tenhle obchod mi byl vždycky sympatický, protože poskytoval nabíjení zdarma. Jak pomalé, tak i rychlé. Nyní už se platí, ale ceny nijak přemrštěné nejsou.
Tak jsem se tím prokousal
Oproti jiným nabíjecím stanicím, kde mi obvykle stačí přiložit čip, je nabíjení u Lidlu o dost komplikovanější. Tedy takhle, čip jiných poskytovatelů mohu použít, ale elektřinu bych měl dražší. Je lepší prokousat se celým postupem aktivace nabíjecího bodu přes webové stránky. Nějaký čas to trvá, musíte zde uvádět číslo platební karty, potvrzovat různé nesmysly. Ale nakonec dosáhnete toho, co potřebujete. Konečně zapojíte kabel a auto se nabíjí.
Elektřina za pár desítek korun, odečteny stokoruny
Se svým hybridem si můžu o rychlonabíjení nechat jenom zdát, a tak nabíjím pomalu. Od toho se odvíjí i množství odebraných kWh. Byly to v podstatě jednotky, takže cena pár desítek korun. Nestačil jsem se ale divit tomu, co se stalo potom. Doma se dívám na účet a vidím, že místo odečtených peněz za odebrané kilowatthodiny se mi z účtu odečetla částka ve výši 650 Kč.
Prý je to normální
Obratem tedy celý rozčilený volám na infolinku, jak je to možné. Operátor patrně není překvapen a ihned mi vysvětluje důvod. Jde o jakousi autorizaci platební karty, v souvislosti se kterou se provádí blokace této částky. Jistě – něco podobného znám i ze samoobslužných benzinových stanic, kde je tato blokace aktivní pár minut, následně se odečte skutečná částka. Ale tady ne.
Počkejte týden
Ptám se, kdy mi budou moje peníze vráceny. A dostávám překvapivou odpověď. Bude to za cca 5 dní. Tedy za celý pracovní týden. Nevěřícně jenom kroutím hlavou, loučím se a pokládám telefon.
Doplnění: Vrácená autorizace se na platební kartu skutečně vrátila, ponížená o sumu odpovídající odebrané elektrické energii.
Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenáře Zdeňka Š., redakčně zkráceno a upraveno.