Samoobslužné myčky jsou hitem, ale mohou napáchat i mnoho škod. To stejné platí o situaci, kdy se rozhodneme umýt auto doma na zahradě, pomocí tlakového čističe. V obou případech totiž k odstraňování nečistot používáme tlak vody. A právě ten, v kombinaci se špatnou vzdáleností, může napáchat více škod, než si vůbec uvědomujeme. Místo radosti z čistého auta nás tak může čekat řešení nemalých problémů. Ne každá bezkontaktní myčka nabízí očištění vozu svým zaměstnancem. A taková služba je navíc o poznání dražší. Chcete-li si auto mýt sami, přečtěte si, jak na to.
Pozor na bezpečnou vzdálenost
Řada lidí má sklon držet hadici s tryskou jen pár centimetrů od karoserie tak, aby byli schopní maximálně využívat obrovského tlaku vody. Na první pohled to skutečně vypadá velmi účinně, nečistoty z karoserie doslova odletují, ale silný vodní proud dokáže karoserii i promáčknout. Abyste se toho vyvarovali, měli byste trysku držet alespoň 30, nebo ještě lépe 40 centimetrů od auta. Asi není třeba dodávat, že pokud bude tryska naopak příliš daleko, nebude mít mytí valný význam.
Nezapomeňte voskovat
Samotné očištění vodním proudem sice vypadá velmi účinně, zejména když sledujete barvu vody, která odtéká do kanálu, zdaleka však není všemocné. Kromě vodního proudu byste měli použít vhodný saponát. Důkladně omyjte také všechna okna a světlomety. Očistit a zkontrolovat byste měli také stěrače.
Po důkladném očištění nezapomeňte auto navoskovat. Nejsnazší je pochopitelně svěřit ho do rukou odborníka, ale pokud máte přiložit ruku k dílu, za půl hodinky to svedete i sami. Kromě vosku samotného budete potřebovat:
- silné rozpouštědlo, které zbaví lak odolných nečistot, s nimiž si neporadil ani saponát a vodní proud,
- leštěnku s mikrovlnným hadříkem, která připraví karoserii k aplikaci vosku,
- aplikátor vhodný pro typ vosku, který jste si vybrali,
- mikrovlnnou utěrku k aplikaci vosku.
Zdroj: https://www.yourmechanic.com/article/how-to-clean-your-car-with-a-pressure-washer-by-patrick-haas