Parkoviště ve městech, ale i u obchodních center jsou místa, kde o drobné kolize není nouze. Nejčastěji dochází k tomu, že je poškozen některý ze zaparkovaných vozů. Často neopatrným parkovacím manévrem, kdy dojde k poškrábání stojícího auta. Jak se v takovém případě zachovat? Mnoho lidí dělá nevědomky spoustu chyb.
Lístek za sklo nestačí
Řada lidí je odpovědných, a když způsobí škodu někomu jinému, chce to řešit. Dát za stěrač lístek s kontaktem se jeví jako ideální řešení, ale policie na něj má názor zcela jiný. Sice předáte poškozenému kontakt, ale z hlediska zákonů se váš postup může brát jako ujetí od nehody, i když je jasně patrná snaha škodu řešit. Chtě nechtě je tedy třeba majitele poškozeného vozu sehnat.
Formulář jako ideální řešení
Když se sejde viník i poškozený, není nutné volat policii, pokud je škoda banální. V takovém případě pomůže známá věc, kterou je formulář o dopravní nehodě. Ten, když je řádně sepsaný, plně postačí jako nejdůležitější doklad pro pojišťovnu, která následně vyplácí peníze poškozenému.

Policie pomůže
Je pravdou, že ochota policie jezdit na parkoviště řešit drobné karamboly není moc velká. Přesto je vhodné zavolat ji. Měla by se snažit o nalezení viníka. K tomu pomohou třeba místní kamerové záznamy. Podle registrační značky už nebude dopátrání viníka nic složitého. A proč to udělat? Primárně z důvodu, aby se škoda zaplatila z jeho povinného ručení.
Vše evidujte
Mnoho lidí má kromě klasického zákonného povinného ručení také havarijní pojistku. Právě z té mohou být škody následně uhrazeny. Aby bylo vše nahlášeno jako pojistná událost, musí být také vše náležitě zaevidováno. Je proto namístě před každým odjezdem z parkoviště své auto zkontrolovat. A případné problémy ihned nafotit a zapsat si, kde a kdy k nim mohlo dojít. I toto jsou jedny z nezbytných podkladů pro pojišťovnu.
Zdroj: https://thenewswheel.com/what-should-i-do-if-i-accidentally-hit-or-scratch-a-car-in-a-parking-lot/