Když dojde na předem ohlášené kontroly a celorepublikové akce, policisté se snaží, aby byli pokud možno všude vidět, a tak používají označená auta a uniformované hlídky. Ale kromě toho se hlavně na dálnicích objevují i hlídky v utajení ve zdánlivě obyčejných civilních vozech. Je pravdou, že tyhle kontroly vesměs necílí na běžné řidiče v rodinné Octavii z roku 2014, ale i tak je dobré umět tyhle hlídky na první pohled identifikovat. V tomto článku se dozvíte, podle čeho lze většinou takovou maskovanou policejní hlídku poznat.
Jízda mezi kamiony
Policisté na hlídce nikam nespěchají. A snaží se být neviditelní, což je trochu paradoxně staví všem na odiv. Neoznačené policejní vozy mohou být prakticky jakákoli silnější auta – nemá smysl jezdit neoznačenou jedničkovou Fabií. Často mívají ztmavená skla, aby nebylo snadné vidět dovnitř. A na dálnici obvykle jezdí v pomalém pruhu mezi kamiony. Narazíte-li na vůz, který by od pohledu mohl hravě překračovat povolenou rychlost, a přesto se na dálnici vleče v pravém pruhu devadesátkou, asi tušíte, kdo v něm sedí.
Předpisová jízda na okreskách
Policisté jsou dnes velmi snadno kontrolovatelní, a tak si nemohou dovolit sami porušovat předpisy, pokud zrovna nejedou s majáčkem. Jejich auto je tak často to jediné, které jede na okreskách opravdu předpisově. Do obce vjíždí zásadně padesátkou, na stopce se skutečně zastaví a ani na rovném úseku mezi dvěma vesnicemi nepřekročí předepsanou devadesátku. Takové auto je nicméně radno nepředjíždět.
Stojí, kde nemají
I když při jízdě bývají policisté v civilu předpisoví, zastavují, kde chtějí. Často na místech, kde se to nesmí nebo minimálně nemá. Někdy použijí výstražný trojúhelník, jindy se obejdou bez něho. V každém případě silnější vůz s tmavými skly stojící na neobvyklém místě nevěstí nic dobrého a napovídá, že bude lepší upravit styl jízdy.
Zdroj: https://lifehacker.com/how-to-spot-undercover-cops-and-unmarked-police-cars-1848309745