Spěcháme do práce, sedneme do auta, otočíme klíčkem, a nic se neděje. Něco podobného už postihlo spoustu řidičů. A během letošní zimy také postihne. Co v takovém případě dělat? Nepropadejte panice, jelikož problém se startováním nemusí mít nijak složité řešení. Obvykle je na vině autobaterie, ale komplikace mohou být i jinde.
Využijte startovací kabely
Pokud auto nestartuje a je na vině akumulátor, je možnost využít startovacích kabelů. Jednoduše si tak elektřinu půjčíte od někoho v okolí. Může to být třeba váš soused nebo vedlejší auto na parkovišti, ke kterému majitel právě přichází. Stačí jenom připojit kabely a zkusit otočit klíčkem. Pokud auto naskočí, víte, že je problém v akumulátoru a hlavně můžete vyrazit do práce.
Existují i powerbanky
Powerbanky nejčastěji známe jako produkty určené pro nabíjení mobilních telefonů nebo tabletů. Jsou však i takové, které díky svým parametrům pomohou s nastartováním auta. Jsou tak náhradou za startovací kabely, kdy nepotřebujete elektřinu z jiného vozu, ale postačí vám ta uložená v powerbance. Po správném připojení otočte klíčkem, a pokud auto nastartuje, můžete vyrazit. A zároveň znovu víte, že problém je v baterii, kterou je třeba alespoň nabít, nebo ještě lépe vyměnit.
Problém může být i v palivu
Důvod, proč nestartuje auto, může být spojený i s nádrží a palivem v ní. Typickým problémem je jeho nedostatek. Objevit se ale může i komplikace druhá. U dieselových vozidel, se kterými se příliš nejezdí, hrozí, že v nádrži bude nafta určená pro jinou klimatickou třídu – takzvaná letní. Ta v tuhých mrazech mění své vlastnosti a i to vede k tomu, že auto nenastartuje. V takovém případě nechte auto na slunci a zkuste nastartovat odpoledne, kdy mráz není tak silný. Pokud se to povede, je problém v palivu. Ideální je proto doplnit nádrž již nezbytnou zimní naftou.
Zdroj: https://www.familyhandyman.com/project/car-won-t-start/