Kdo vlastní automobil s automatickou převodovkou, má obvykle k dispozici i volič jízdních režimů. Tlačítko nebo přepínač, pomocí kterého lze nastavit, jak se bude auto v různých situacích chovat. Základem většiny vozů jsou tři režimy, a to ekonomický (nebo ekologický), normální (nebo komfortní) a sportovní. Ne každý ale ví, v jakých podmínkách a kdy který režim využít.
Eko režim
Jeden z režimů, který ne každý preferuje. Především proto, že auto je nastaveno tak, že se otáčky drží spíše na dolním limitu, plynový pedál reaguje pomaleji a není nic výjimečného, že může být částečně omezen i výkon motoru – častá věc především u elektromobilů. Řada lidí tento režim zapíná například na dálnici, kdy jede souvislým, stále stejným tempem. V takovém případě ale tento režim ztrácí své výhody. Dané otáčky jsou stále stejné, rychlostní stupeň také a rychlost udržuje tempomat. Při takové jízdě z hlediska úspor není rozdíl mezi ekonomickým, ekologickým a sportovním režimem.
Normální režim
V mnoha vozech se jedná o základní, standardně nastavený režim ve chvíli, kdy nastartujeme. Pro běžnou jízdu je plně dostačující. Ne vždy ale může být vyhovující ve chvíli, kdy máme plně naložené auto pasažéry a zavazadly. V takovém případě potřebujeme, aby byl vůz trochu živější. V normálním jízdním režimu se může chovat spíše líněji, zatímco v tom sportovním i přes plné obsazení nabídne stále potřebný odpich nebo zrychlení. Samozřejmě vždy s ohledem na výkon motoru.

Sportovní režim
Je skvělou volbou například na okreskách, pokud si chceme užít trochu živější jízdu. Na běžné cestování se však příliš nehodí. Obvykle ovlivní jak výkon motoru a reakci plynového pedálu, tak i nastavení tvrdosti podvozku. Delší jízda na sportovní režim tak může být pro mnohé utrpením. Paradoxně je ale lepší tento režim zvolit v kolonách. Motor bude točit do vyšších otáček, a nebude tak docházet k neustálému přeřazování rychlostních stupňů, nejčastěji jedničky a dvojky.
Zdroj: https://www.stoneacre.co.uk/blog/drive-modes