Pro některé jsou auta bez rozdílu, pro jiné jsou plátnem plným detailů. Ať už jde o úpravy designu nebo jednoduché samolepky, které si každý může pořídit za pár korun, lze jimi snadno vyjádřit své postoje či názory. Ale pozor, jejich nevinnost může policie posoudit přísněji než vy.“
Ne vždy je lepení samolepek legální
Je to sice naše vlastní auto, ale to ještě neznamená, že si můžeme lepit samolepky, kam chceme a také jaké chceme. V mnoha případech samozřejmě nejsou a nebudou žádným problémem. Jsou ale i situace, kdy vadit mohou. Najednou se dostáváme třeba do hledáčku policie. Následný přistup policistů může končit i pokutou. Co hrozí?
Pozor na propagaci špatných věcí
Je třeba dát pozor, zda konkrétní samolepka není určitým vyjádřením názoru, který může vést k potlačování práv a svobod. Typickým příkladem mohou být třeba různé rasistické symboly, stejně jako třeba historické nacistické symboly. Něco takového by nemělo patřit ani do soukromí, natož na karoserii auta. Ten, kdo dané samolepky hrdě vozí, by mohl mít řadu problémů.

Hraje roli, kde se samolepka nachází
Pokud je konkrétní samolepka umístěná v podstatě kdekoliv na karoserii a nijak neodporuje tuzemským zákonům, neměl by s ní být jakýkoliv problém. Ten však může nastat, pokud je nalepena třeba na registrační značku vozidla. Mnozí se tak snaží překrýt znak EU a používají znaky České republiky. Tím se mohou nevědomky dostávat do křížku se zákonem, jelikož ten hovoří jasně. Tabulka registrační značky by se nijak upravovat neměla.
Vliv na bezpečnost jízdy
Použití samolepek by nemělo celkově ovlivňovat bezpečnost jízdy. I to se může stát, pokud je samolepka nalepena třeba na čelní sklo. Může to být i dálniční kupon, pro jehož nalepení jsou jasná pravidla. Pokud by byla samolepka umístěná v zorném poli řidiče, kde brání v dobrém výhledu, může to být značný problém.
Zdroj: https://www.newsweek.com/police-issue-warning-reveal-how-thieves-use-bumper-stickers-crime-blueprint-1678898