Ať už cestujeme kamkoliv, měli bychom vždy zajistit, abychom měli dostatek paliva. A je jedno, zda jedeme vozem na naftu, nebo benzín, zda jedeme vozem na plyn, nebo elektromobilem. Pokud je reálné, že cestu na jeden zátah nezvládneme, měli bychom si tankování pokud možno naplánovat. Jinak hrozí, že nám dojde palivo. Co v takovém případě dělat?
Když je čerpací stanice kousek
Pokud dojde palivo doslova pár stovek metrů před čerpací stanicí, dá se říci, že máme vyhráno. Pokud zrovna nejsme na dálnici nebo jiném nebezpečném úseku, je nejlepší pro palivo vyrazit. I když nemáme kanystr, jelikož větší pumpy nám ho prodají jako doplňkový sortiment. Mějte však na paměti, že se to může prodražit. Následně se do kanystru natankuje palivo, nalije do vozu a lze pokračovat v jízdě.
Bez pomoci to často nepůjde
Jsou ale i situace, kdy se bez cizí pomoci neobejdeme. Nechat například na dálnici odstavené vozidlo a vydat se pěšky pro palivo není ani správné, ani bezpečné. V takovém případě už nezbude nic jiného než si zavolat pomoc. Ta může mít mnoho podob. Od kamaráda, co palivo přiveze, přes asistenční služby až například po odtah, který auto naloží a zaveze k nejbližší čerpací stanici. Mnoho lidí má dnes asistenční služby předplaceny, a tak se nemusí bát případných nákladů navíc.
Jsou i bizarní způsoby
Výše jsme popsali víceméně běžné situace, co se dá dělat, když dojde palivo. Mnozí se ale uchylují i k bizarnostem. Jsou schopni na kraji silnice své auto tlačit až k nejbližší benzinové stanici. Jiní zase, a to se týká elektromobilů, mohou využít dodání elektrocentrály a nabíjení přímo u kraje silnice. Další zase využijí tažení na laně, což ale bývá zbytečné, když by daný kamarád mohl rovnou přivézt kanystr s chybějícím palivem, díky kterému by stojící auto mohlo rychle pokračovat dále. Je proto namístě v první řadě přemýšlet a nevymýšlet zbytečnosti.
Zdroj: https://www.mach1services.com/car-runs-out-of-gas-on-highway/