Stav najetých kilometrů je jeden z ukazatelů, který najdeme snad na každé přístrojové desce auta. A je jedno, zda je klasická analogová, nebo digitální. Tachometr ukazuje jak celkový nájezd od chvíle, kdy auto vyjelo z montážní linky, tak stav denního nájezdu. Tento ukazatel se dá často jednoduše nulovat. Mnoho řidičů nezná důvody, proč to dělat. My se na několik z nich podíváme.
Za kolik jezdíte?
Chcete vědět, za kolik skutečně jezdíte? Mnoho lidí spoléhá na palubní počítač, ale ten nemusí ukazovat vždy přesně. Často je lepší spočítat si, kolik jsme natankovali paliva a kolik jsme na něj ujeli kilometrů. K tomu může dobře posloužit právě možnost vynulování počítadla. Při natankování plné stav vynulujte a při dalším tankování do plna můžete snadno zjistit, kolik paliva jste spálili a kolik na něj ujeli kilometrů.
Kolik ujeli ostatní?
Mnohdy nemáme auto jenom pro sebe. Půjčujeme ho členům rodiny nebo kamarádům nebo ho sdílíme v rámci firmy. I tady se hodí použít nulování počítadla najetých kilometrů. A to vždy ve chvíli, kdy do auta sedá někdo jiný. Jednoduše tak lze zjistit, kolik přesně najel. Tato hodnota přijde vhod ve chvíli, kdy chceme najeté kilometry účtovat, popřípadě jinak evidovat.
Jak je to daleko?
Mnohé zajímá, jak dlouhý byl jejich výlet a kolik celkem ujeli. Je sice pravdou, že informace se dají vyčíst i z GPS navigace, ale ta nemusí být vždy přesná. Vhod tedy přijde právě nulování stavu tachometru těsně před vyjetím. Po návratu už se stačí jenom podívat na ukazatel a přesně bez složitého dopočítávání a odečítání zjistit, jak daleko jsme se vydali.
Počítá tachometr správně?
Někdy můžeme počítadlo denních kilometrů vynulovat třeba jenom proto, že si chceme ověřit, zda hlavní ukazatel počítá správně. Ideální je počkat na určitou hodnotu a poté porovnat, zda se kilometry načítají stejně. Pokud ano, tak je samozřejmě všechno v pořádku.
Zdroj: https://asacannes.com/en/how-to-reset-the-iveco-daily-counter/